• Hlavička webu
Fytofarm CZ s.r.o.

Váš klasický štěrbinový lapač čeká

Vaničková ,,láhev"  MultiWit

 Vaničková ,,láhev?  MultiWit

  • navržená pro lapač Multi Wit, ale může se použít i pro další štěrbinové lapače např. Theysohn a Böhmplast
  • vhodná na odchyt běžných druhů podkorního a dřevokazného hmyzu

Dvojí použití

1. Na mokrý odchyt

Nejvhodnější způsob hromadného odchytu. Vanička se naplní roztokem soli (Antismell), který zabezpečí rovnoměrný velmi dobrý odchyt. Následující faktory zvyšují náročnost na práci:

Žádné signální látky: brouci jsou ve speciálním vodním roztoku soli rychle usmrceni a nemají čas vysílat výstražné signální látky, rovnoměrný nálet je zabezpečený.

Žádný rozkladný zápach: hnilobný pach mrtvých brouků překrývá účinek feromonů, proto je při suchém odchytu nutné týdenní vyprazdňování úlovku z vaničky. Roztok soli ve vaničce neutralizuje rozkladný pach, působení feromonů není omezeno, odchyt zůstává na vysoké úrovni a frekvenci kontrol úlovku je možné snížit podle intenzity a doby rojení na 2 až 5 krát za sezónu.

Koncentrovaná mokrá náplň: speciálně skonstruovaný dešťovod odvádí nežádoucí srážkovou vodu, roztok soli zůstává koncentrovaný. V případě přílevu vody slouží na její  odtok i ve středu umístěný odtokový otvor.

Barva:  mléčně transparentní

Upozornění: při mokrém  odchytu zůstávají 2 otvory na dně vaničky uzavřené. Na mokrý odchyt si můžete přizpůsobit kterýkoli komerční štěrbinový lapač.

2. Na suchý odchyt:

Tato klasická metoda je vhodná na monitorování populace lýkožroutů v hlavní sezóně. Při týdenní kontrole se dá úlovek jednoduše díky přehledné vaničce sledovat a brouky spočítat. Při suchém odchytu se musí odstranit kryty ( uzávěry ) na odtokových otvorech na dně vaničky, aby srážková voda mohla odtékat.

Podle stanoveného záměru je možné jednoduše přizpůsobit vaničku i v době sezóny ze suchého na mokrý odchyt.

Potřebujete poradit? Stačí napsat ...

Upozornění:
Vaše osobní údaje zadáné do formuláře budou použity za účelem zpracování a odeslání odpovědi.

Odeslání zprávy. Všechna pole označená (*) jsou povinná.